| DaYannaDG a întrebat:

Hey TPU!
Varul meu are o problema cu telefonul cand incerc sa-i trimit melodii prin Bluetooth nu primeste.
De ce?

8 răspunsuri:
| Moniic16 a răspuns:

Bună.
păi. poate că vărul tău are memoria prea mică pentru a primi melodii.
sau. nu este dat la bluetooth pe vizibil, si nu se pot trimite melodii.
Sper că ţe-am fost de ajutor!

| Andrey12 a răspuns:

Trebuie sa fie pe vizibil si daca aveti android amandoi trebuie sa se asocieze telefoanele, parca asa.

| RenniRennata a răspuns:

Trebuie neapărat să fie pe vizibil. Eu te sfătuiesc să îşi vrifice memoria.

| ErrorFound a răspuns:

Nu stiu care ar putea fi problema. Eu am incercat cateva chestii si dupa a mers.
Incearca sa:
-Stergi din contactele bluetooth ale telefonului
-Sa-si mai stearga din fisiere(daca are memoria plina)
-Sa intrel a setarile bluetoothului si sa se asigure ca acolo unde scrie "Vizibil" este bifat sau aleasa una din variantele:Mereu, 5 min, 10 min, etc. Dar nu invizibil.

| DaYannaDG explică (pentru Moniic16):

Memoria este destul de mare, iar bluetooth-ul este pe vizibil mereu.
Oricum mersi!

| vasy1997 a răspuns:

Nu toate telefoanele sunt compatibile, incearca cu card de memorie!

| DaYannaDG explică (pentru vasy1997):

Nu are cum deoarece acum 1 luna primea melodiile fara nici o problema.
Am incercat cu, cardul si merge, dar dureaza prea mult pana se trimit melodiile.
Mersi oricum pentru raspuns!

| Ami2002 a răspuns:

Poate nu are destula memorie pe telefon.