| Soaresiluna a întrebat:

Verișoara mea și-a spart telefonul și e prea scump să-i schimbe ecranul. Se poate pune folie de sticlă pe el dacă e spart...Se mai văd zgârieturile ecranului prin folie?

4 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

In primul rand nu o sa stea folia pe el daca are ecranul crapat, doar sa aiba vreo zgarietura fina si da, se vad.
Ce telefon este?

| GabrielaCosmina123 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Samsung Galaxy J6+.E spart în partea de sus și nu se simte crăpătura când ating.
Dacă e telefonul e negru și e spart ecranul pe partea neagră, se vede prin folie dunga?

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru GabrielaCosmina123):

Daca crapatura este destul de vizibila si asa o sa se vada si prin sticla si nu vad utilitatea ei. Daca vrei sa ascunzi acea crapatura si crapatura este mai stridenta, o sa se vada si cu sticla dar daca este o crapatura fina, nu cred ca o sa se mai vada.

| GabrielaCosmina123 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Ok. Mersi mult