| Mirela007 a întrebat:

Heyy! Am si eu o problema cu telefonul meu... Orange zali. Am fost astazi si l-am decodat, cand vreau sa introduc o cartela de Spania imi apare: Fara serviciu. De ce? Ce ii pot >face? Peste 2 zile trebuie sa plec in Spania si as avea nevoie de acea cartela. Multumesc anticipat

1 răspuns:
| Stelian_Stefan_Nicola_1988 a răspuns:

Problema la tine nu este de la telefon, ci de la cartela, daca scrie fara serviciu. Verifica daca ai roaming-ul activat pe cartela de Spania, sau daca mai are numar pe ea. Este posibil sa fi pierdut numarul.