| bucurclaudiu a întrebat:

Hi, TPU! Am o problema. Am luat un telefon ALLVIEW P5 LIFE si daca scriu un sms mai mare de 3 pagini, il converteste in MMS. Mentionez ca folosesc aplicatia telefonului, Mesagerie 4.4.2. Ce pot face sa scriu sms-urile mai lungi?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

SMS-urile sunt de 127 caractere.
Daca trimiti unul mai mare, atunci textul se imparte pe secvente si fiecare consta cate un SMS separat taxat.
Pe 3 pagini deja marimea digitala este compatibila cu cea a unei imagini, ca urmare se trimite ca mms.
Scrie-ti textul intr-un fisier si trimite-l ca atasament (prin e-mail sau messenger/skype).

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Scrie-le mai lungi dar ti le trimite ca MMS. Ce naiba scrii asa de lung numai tu poti sti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti rezolva. SMS adica scurt mesaj scris.Deci...scurt. Daca vrei sa trimiti un text mai mare, scrii doua mai mici si le trimiti unul cate unul, mai intai unul si apoi altul.