| mariusmac85 a întrebat:

Hristos A Înviat!
Salutare TPU
Am o întrebare legată de telefonie, de mutare aplicații.
Am modificat 2 aplicații de system(google chrome și Youtube) ca aplicație utilizator cu Link2SD,bineînțeles prin rootare și nu mi le mai vede telefonul meu Huawei Y5II și nici nu pot instala peste ele din google play,chiar dacă îmi apare că n-ar fi instalată aplicația Android,îmi dă eroare.
Ce este de facut?
Știe careva, a mai pățit cineva așa ceva, cum a rezolvat?
Vă mulțumesc și vă doresc o zi de duminică binecuvântată să aveți
Marius

4 răspunsuri:
| GoldenBoy17 a răspuns:

Au făcut o greșeală cam mare. Problema se rezolva. Dar e destul de complicat. Încearcă sa descarci Apk ul ambelor aplicații și apoi sa dai install. Și dacă tot nu merge, încearcă sa instalezi un alt Rom, ori descarca gapps ul google și flash uiestel

| mariusmac85 explică (pentru GoldenBoy17):

Hristos A Inviat!
Nu merge nici astfel, am sa sterg legaturile cu partitia ext Si mut tot in memoria interna a telefonului Sa vad poate fac ceva, daca nu merge nici asa, ii fac back-up si il aduc la setarile de la fabricatie.
Multumesc mult, oricum mai astept pareri
O seara binecuvantata sa ai @Boy31

| GoldenBoy17 a răspuns (pentru mariusmac85):

Ce telefon ai?

| mariusmac85 explică (pentru GoldenBoy17):

Bună dimineața Scrie în întrebare
Huawei Y5II,dar am rezolval
Nu-mi mai aduc aminte cum
Imi pare că am făcut back-up și am intrat în root si-am șters tot de la ambele aplicații și apoi am reinstalat aplicațiile.
Mulțumesc oricum pentru ajutor.
O zi binecuvântată să ai și noi toți! Amin.