| Nexus71711 a întrebat:

Htc Desire 500 sau Lg Optimus L9?

Răspuns Câştigător
| David98TM a răspuns:

Buna Nexus
HTC sunt cunoscuti pentru Amplificatorul BeatsAudio (un mare plus)
LG sunt cunoscuti pentru cele mai bune display-uri din lume (LG face si cele pentru Iphone)
Desire 500 are un ecran de 4.3 si l9 are 4.7.
desire 500 are quad core si l9 are dual-core.
desire 500 are 8 mpx iar l9 are 5.
Desire filmeaza hd iar l9 filmeaza Full HD
Amandoua au + si - este alegerea ta.
Iti las link cu comparatie:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5623&idPhone2=4955
Sper ca te-am ajutat.
Pa

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru David98TM):

LG-urile au cele mai proaste display-uri din lume, nu cele mai bune.

| David98TM a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Atuncea DE CE Lg face display-urile pentru Iphone?

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru David98TM):

In primul rand de unde stii tu ca LG fac display-uri pentru iphone.
In al doilea rand chiar daca ar face pentru iphone ti se par tie iphone-urile telefoane asa bune?

| David98TM a răspuns (pentru AlexElektro1987):

1.http://en.wikipedia.org/wiki/Retina_Display (Dovada)
2 Normal ca sunt bune. Daca nu erau bune nu aveau vanzari de milioane...(Smartphone-uri iPhone vândute: 35 milioane buc.,)

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru David98TM):

Eu stiam ca sunt facute doar de Samsung, oricum nu ma intereseaza iphone-urile, iar daca tu crezi ca sunt telefoane bune inseamna ca nu stii ce inseamna un telefon bun. Ce daca au 35 de milioane vandute? Oamenii cumpara iphone-uri pentru ca iphone-uri au mai mult oamenii de afaceri si pentru ca sunt scumpe.

| David98TM a răspuns (pentru AlexElektro1987):

De fapt pentru oameni de afaceri sunt recomandate telefoanele Nokia Lumia big grin
Macar Apple stie sa puna calitate pe iphone...

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru David98TM):

Pentru afaceri sunt recomandate telefoanele HTC nu telefoanele Nokia lumia.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru David98TM):

Apple nu a avut niciodata calitate nici la iphone nici la ipad, la nimic

| David98TM a răspuns (pentru AlexElektro1987):

HTC e mai mult pentru tineri (BeatsAudio, blinkfeed etc...)
Cand am zis ca Nokia Lumia se potrivesc la oameni de afaceri ma refere-am la Power point etc... big grin
Dar da sunt bune si HTC big grin

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru David98TM):

Nu ca sunt bune, HTC sunt cele mai bune!