| RB26DETT a întrebat:

HTC Desire 820, da sau nu? Este bun pentru pretul sau? As dori daca se poate sa-mi dati plusuri si minusuri, cat de rezistent este, la ce sa ma astept etc...

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Galaxy A5 are 2GB Ram si Procesor Snapdragon 410. Poate il confunzi cu A3.
Atunci iti mai pot recomanda un Asus Zenfone 2 Selfie. Display mare cu rezolutie buna. 3GB Ram 32 GB Stocare. Camera fata-spate 13 MB dupa cum e si numele perfect pe selfie.
http://www.emag.ro/......DSW8LYBBM/
Este si varianta gold sau rosu! E mai bun ca A5 ca performanta. Trebuia sa ti-l recomandat primadata.

4 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Da este desutl de bun are baterie decentă, 8 mpx cameră frontală și 13 pe spate.
Proceosr Quad-Core
Poți filma facep oze sta pe facebook juca jocuri fără probleme.
Minusuri ar fi ecranul care nu este ca al unui S6 sau HTC One M9+
Se putea și mai bine cu un procesor și mai bun mai potent.
Dar e bine și așa.

| FlorinCiokan a răspuns:

E un telefon bun.
Dar nu merita 1200 lei in nici un caz.
Daca il iei second 5-700 lei mai merita. dar si atunci ai alte variante.
La 1200 lei poti cumpara un Galaxy A5.
-http://www.emag.ro/......DCJPYMBBM/
Sau poti lua un Galaxy S5 second hand la acea suma.
Bafta.

| RB26DETT explică (pentru FlorinCiokan):

A5-ul nu ma prea convinge, 1.5 gb RAM si 1.2 quad nu prea-mi suna ok la pretul ala si ce-i drept nu-s fan Samsung, un s5 mi-ar place ce-i drept dar telefonul il prefer nou atunci cand il cumpar, m-am uitat pe niste anunturi dar majoritatea care au pretul mai accesibil vin si cu cate o buba si cum trebuie sa-mi reinnoiesc abonamentul e clar ca-mi iau unul nou...

| RB26DETT explică (pentru FlorinCiokan):

Am gasit Zenfone 2, ala simplu, nu-mi trebuie camera frontala cine stie ce, nu-s fan selfie, cel pe care l-am gasit are 1.8 quad core pe 64 bit de la Intel, 4 gb ram, 16 memorie interna, mie mi-e super telefonul asta, multumesc pentru raspunsuriwinking

| FlorinCiokan a răspuns (pentru RB26DETT):

Galaxy A5 are 2GB Ram si Procesor Snapdragon 410. Poate il confunzi cu A3.
Atunci iti mai pot recomanda un Asus Zenfone 2 Selfie. Display mare cu rezolutie buna. 3GB Ram 32 GB Stocare. Camera fata-spate 13 MB dupa cum e si numele perfect pe selfie.
http://www.emag.ro/......DSW8LYBBM/
Este si varianta gold sau rosu! E mai bun ca A5 ca performanta. Trebuia sa ti-l recomandat primadata.