| alienkros a întrebat:

HTC one vs Samsung galaxy s4.veau sa imi spuneti castigatorul la urmatoarele intrebari:1.camera 2.muzica 3. video Chesiile alea de la S4(toate chestiile din camera si toate celelalte air gestures etc. chiar sunt folositoare)?

3 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/samsung-galaxy-s4

Samsung galaxy s4, e mai bun, si indeplineste toate criteriile ce le-ai enumerat tu, aproape la superlativ.

| Ykuzo a răspuns:

1. Camera
HTC - 4 megapixel (unii spun ca are ultrapixel), secundara 2.1MP
S4 - 13 megapixel, secundara 2MP cu dual video call
Aici aleg S4, poate o avea ea ultrapixel sau nu dar S4 scoate pozele mai clare.

2. Muzica
HTC - 2 difuzoare stereo Beats Audio
S4 - 1 difuzor stereo, decent.
Aici aleg HTC deoarece sunetul este asurzitor datorita difuzoarelor Beats.

3. Video, Functii air gesture.
HTC - Filmeaza FullHD 1080p @ 30fps
S4 - Filmeaza FullHD 1080p @ 30fps + functia dual video record (posibilitatea filmarii cu ambele camere, frontala si cea din spate)
Air Gesture si celelalte sunt folositoare, dar consuma baterie daca stau prea mult activate...
Aici aleg tot S4 datorita functiilor noi, air gesture, termometru, etc.

Concluzie: am ales S4 cu toate ca as vrea sa se auda ca HTC dar pot sta si fara acel sunet daca este sa am celelalte functii ale lui S4 + camera de 13MP fata de una de 4.

Daca vrei mai multe detalii doar spune.

| MembruSeniorTPU a răspuns:

Ambele modele sunt doua dintre cele mai performante telefoane existente pe piata, dar ambele au plusuri si minusuri. O comparatie foarte buna intre Galaxy S4 si HTC One gasesti pe pagina urmatoare:

http://www.lumeadigitala.ro/Samsung-Galaxy-S4-sau-HTC-One-Greu-de-ales

Sper ca articolul recomandat sa te ajute sa faci alegerea corecta pentru tine.