| Edmonds2342 a întrebat:

Huawei mate 10 lite a primit actualizare de sistem de la Android 7 la 8?

Răspuns Câştigător
| FLORENTINAndreea a răspuns:

Eu am Mate 10 lite și nu a primit actualizare pentru Android 8. Actualizările pe care le-a primit de când îl am eu, cam 2 luni, sunt pentru EMUI.

3 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Asculta la mine cel mai bine ii nagi tu un alt Custom ROM (deci nu MIUI) de Android 8.1 ca atunci va fi si mai bun si nici nu mai astepti dupa cei de la Huawei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe Gsmarena nu este specificată actualizarea.
Device-ul este din 2017, teoretic ar trebui să primească suport software timp de 2 ani. Hardware-ul suportă Android 8, este posibil să fi primit actualizarea.