| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a întrebat:

Huawei P Smart 2019 vs Xiaomi Mi 8 Lite vs Samsung Galaxy A6 2018.
Sa am incredere in brandurile chinezesti? Care dintre aceste 3 telefoane este mai bun, si m-ar tine 2 ani minim. Daca nu sunt bune, ce alt telefon in acest price range sugerati?

PS. Eu stiu ca Samsung e bun doar pe flagships, Huawei si xiaomi mentinandu-se prin top la mid-range

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Din cele trei...mi8 lite.

| Bogdan70001 a răspuns:

Bine spus la acel "P.S", atat Huawei cat si Xiaomi au un raport calitate-pret bun, dar diferenta este ca HUawei are unul dintre cele mai urate versiuni de Android (EMUI) dintre toate brand-urile cunoscute si pe buna dreptate, ROM-ul lor arata ca un ****, timp in care MIUI arata MULT MAI BINE, se misca mai bine, si este mult mai bine optimizat in general.Ca sa nu zic ca pe Xiaomi vei mai primi update-uri mult si bine, lucru pe care nu-l pot spune despre Huawei