| IIIshaneIII a întrebat:

Huawei p9 lite 2017 vs Asus zenfone zoom ZX551Ml

9 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, iti recomand Huawei, Asus suna cam fantomatic, parerea mea, nu vei fi dezamagit de Huawei

| IIIshaneIII explică (pentru DaniTDCI):

Am deja acest Huawei, sunt multumit de el, dar ma mananca undeva sa cumpar Asus-ul si ulterior sa vand huaweiul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Depinde de cât îl utilizez, dar tot cam așa, dacă ai o baterie externă pentru orice eventualitate e perfect.
Mie mi se pare că da, mai am un Xiaomi și totuși prefer Asus-ul.
Singura lui problemă ar fi că rămâne la Android 6.0.

| IIIshaneIII explică (pentru anonim_4396):

Am vazut ca exixta lineage os pentru varianta fara camera sofisticata in rest aceleasi piese, cred ca merge portat si pe asta + ca nici Huawei-ul nu o sa primeasca Android 8

| anonim_4396 a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Ăsta are procesor Intel, nu știu la care te referi tu, dar nu cred că merge.
Asus-ul funcționeaza foarte bine, în jocuri nu l-am testat, camera chiar e bună. Eu cred că-l mai țin lejer 2 ani, pentru mine nu-i o prea mare problemă că nu mai primește update, îl folosesc doar pentru browsing și WhatsApp, rareori pe Youtube.
Pe lânga hardware-ul bun pentru prețul lui (600 lei resigilat, sugerez să-l iei așa), mai primești cadou și 100gb timp de 2 ani pe Google Drive care valorează 240 de lei, iar accesoriile din pachet fac undeva la 100 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La prețul de pe PcGarage al Asusului, clar da. Scriu de pe el chiar acumlaughing, singura lui problema ar fi bateria, e un pic cam slaba, dar se încarcă foarte repede.

| IIIshaneIII explică (pentru anonim_4396):

Cat te tine bateria? la Huawei bateria e de 3000 ca la Asus si ma tine lejer 1 zi de multe ori 2 zile

| IIIshaneIII explică (pentru anonim_4396):

Ecranul este suficient de luminos in exterior?, intreb ca sa nu imi vina si sa nu fiu multumit de el si sa il returnez sa mai platesc si taxele de tur retur

| RickyxD a răspuns:

Huawei p9 lite.