| MikaelaSimulator a întrebat:

Ieri mi-am lăsat telefonul la încărcat și m-am culcat. Când m-am trezit, telefonul era închis deși eu îl lăsasem deschis. Îl deschid și observ că îmi arata ca nu am nici un SIM in telefon, deși aveam. Repornesc telefonul de mai multe ori, scot și bag din nou cartela, nimic. Mai întâi zic ca e vreo problema cu cartela, ca s-a demagnetizat sau ceva. După ma conectez la Wi-Fi și ma duc pe YouTube și vad ca nu mai reda audio-ul. Ma duc pe WhatsApp, nu mai poate sa redea mesajele vocale sau videoclipurile din stare. Ma duc pe aplicația de camera, încerc sa fac o filmare și nu poate, îmi da eroare. Poze încă pot sa fac. Ma duc în galerie și încerc sa ma uit la un videoclip pe care l-am făcut altcandva. Merge, dar fără sunet. Deci acum am doua probleme majore, sunetul, camera și faptul ca telefonul nu se poate conecta la cartela SIM.
Știți cumva care ar fi problema și cum aș putea să o rezolv? Telefonul e vechi de aproape 4 ani și nici când l-am luat nu era prea bun. Acum cred ca s-a stricat de tot.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate sa fie cartela. Meri intai la providerul tau (Vodafone, DIGI, Orange, etc)!

| MikaelaSimulator explică (pentru Salontanul):

Nu cred ca e de la cartela. Cred ca telefonul s-a stricat de tot. Și înainte am avut probleme cu el, de vreun am am început sa am zile în care telefonul se repornea singur dintr-o data, fără nici un motiv, și stătea în ecranul de repornire vreo câteva ore pana se descarca bateria de tot. Dacă ai fost atent/a am scris ca nici alte funcții, gen camera, sunetul nu mai merg dintr-o data.

| MikaelaSimulator explică (pentru Salontanul):

Plus ca acum am probleme și cu conectarea la Wi-Fi. Se conectează foarte greu și de multe ori când încerc asta se repornește după 2-5 minute de încercare. Ca sa nu mai zic ca într-o zi acum câteva luni, tot deodată, nu am mai putut sa dau hotspot. Încercam sa îl pornesc și după 5-10 minute de încercare mi se repornea, și asta greu. Când pana cu o zi în urma nu avea nici o problemă cu conectarea la hotspot.

| marinaru777 a răspuns:

Mergi la un service gsm