| Dragalin a întrebat:

Imi arde un bec rosul sus linga camera si telefonul nu se mai aprinde ce po sa aiba
ajutor

3 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Stai,usor,calm.
Ce model de telefon ai?
Cand s-a stins mai avea baterie?
Ai incercat sa scoti bateria pentru cateva secunde, sa o pui inapoi sa pornesti?
Incearca sa scoti bateria pentru sa zicem 5 minute si apoi o pui inapoi si bagi telu la incarcat vreo 10 minute si incerci dupa sa il aprinzi.
Poate fi o problema hardware cel mai sigur dar poate e software, daca nu merge cu ce am spus mai sus atunci incearca sa ti apasat vol up (sus/+) plus home plus power (pornire) asta la Samsung, daca ai alt tel atunci vol up + power. daca se aprinde atunci dai reset data (factory reset) dar vezi ca pierzi toate datele. Nu imi asum daca iti strici telefonul. poti merge la un service eventual.

| Dragalin explică (pentru DenisIonut01):

Am un telefon fly era style 3 si arde un bec rosul sus liinga camera si telefonul nu se aprinde si am incercat sa tin de vol si de home si tot nu se primeste si l-am pus la incarcat si tot nu se primeste ce pot sa fac ajutor

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Dragalin):

Srry pentru intarziere. Daca ai garantie il duci in garantie, daca nu ai atunci iti sugerez sa vizitezi un service. Poate fi o problema hardware ori software.