| AleexTPU a întrebat:

Imi poate spune cineva cum se foloseste incarcatorul de telefon portabil? De exemplu, daca incarcatorul portabil este de 10000mAh si bateria telefonului este de 2000mAh, asta inseamna ca aparatul poate incarca bateria full de 5 ori? DAU FUNDA pentru raspunsuri bune

1 răspuns:
| AliLina2 a răspuns:

Salut,daca ai o baterie se 2000 mAh, ti-ar trebui un incarcator portabil de minim 3000 mAh, deci, nu o sa o incarce chiar de 5 ori.
Incarcatorul il incarci intai(il poti incarca bagand-ul intr-un stecher de priza sau prin cablu usb sau mini usb conectat la pc.