| eusebiu27 a întrebat:

Imi poate spune cineva de ce cand ma filmez cu camera frontala Lg G3 dupa ce salvez videoul este rasucit adica in loc de dreapta ma da in stanga.Nu stiu unde sa umblu ca sa pot pot rezolva nici in setari nu stiu. Unde sa caut.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Si cand te uiti in oglinda, te vezi invers. Cand te uiti la altcineva, stangul lui il vezi in dreapta ta si invers. La fel te vede si camera.
Unele telefoane au posibilitatea de a schimba imagiea camerei la setarile camerei (cand se vede imaginea pentru foto sau video).

| eusebiu27 explică (pentru Bula):

Problema este ca in momentul cand fac poza am gasit setarea ca sa nu mai imi faca invers dar la video nu

| Bula a răspuns (pentru eusebiu27):

La video iti trebuie procesare puternica.
Il poti edita pe un PC si-l intorci acolo.

| eusebiu27 explică (pentru Bula):

Lg g3 are un procesor puternic din cate stiu eu problema e ca s-a intamplat dupa un reset

| Bula a răspuns (pentru eusebiu27):

Poti incerca cu alte aplicatii, dar rezultatul poate fi incarcarea (solicitarea) prea puternica a procesorului, respectiv al bateriei.
Eu ti-am spus doar varianta folosita de mine.
Oricum, filmarea mai trebuie corectata, editata, iar atunci fac treaba pe PC impreuna, ca lumea.

| eusebiu27 explică (pentru Bula):

Cu ce program pot edita pc sau nu trebuie nici unul?

| Bula a răspuns (pentru eusebiu27):

Eu folosesc Ulead Video Studio, dar sunt multe alte programe cu care se poate.

| RainbowD a răspuns:

Poate ai activata rotirea automata a ecranului. Cred. Incearca sa o dezactivezi si vezi. Succes.