| mariateodora92 a întrebat:

Imi spuneti si mie cat de bun e hello kity 918 acatel va rog?
Dau fundawinking

5 răspunsuri:
| cosmin655 a răspuns:

Retea 2G 850/900/1800/1900
Retea 3G 900/2100
Numar SIM-uri un SIM
Tip SIM Mini SIM
Lungime (mm) 112
Latime (mm) 58.6
Grosime (mm) 12.1
Greutate (g)123.00
Tastatura Nu
Vers. sist. de operare Android 2.3.x
Afisaj:
Touchscreen Da
Tip Ecran TFT Capacitiv
Diagonala ecran (") 3.2"
Rezolutie Ecran (pixeli)320X480
Procesor:
Frecventa procesor (GHz)650 MHz
Procesor single-core
Memorie:
Card de memorie microSD
Memorie Interna 150MB
Conectivitate:
Date 2G GPRS+EDGE
Date 3G HSDPA+HSUPA
LTE Nu
Bluetooth Da
WiFi Da
GPS Da - cu A-GPS
Mufa audio Jack 3.5mm
Mufa incarcator microUSB
Foto-Video:
Rezolutie camera foto (MP) 3.2...astea sunt specificatiile, e bunicel dar depinde de pretentiile talebig grin.

| mariateodora92 explică (pentru cosmin655):

Pai e cam ce vreau eu. multumesc! happy

| Sarah15is a răspuns:

In primul rand la aceealsi pret sunt o multime de telefoane de la Samsung de exemplu (Samsung galaxy mini2, Samsung galaxy chat etc.). Alcatel este o firma foarte proasta de telefoane, o prietena de amea are acest telefon si nu este deloc multumita, se blocheaza touchscreen, trebuie sa l inchida si sa-l deschida in momentele in care se blocheaza, nu are memorie interna mare.Nu recomand cuiva sa isi cumpere un telefon de la Alcatel.

| mariateodora92 explică (pentru Sarah15is):

Eu am vreo trei prietene care au acest telefon si sunt foarte multumite spun exact opusul a ce spui tu si pe internet am cautat si toate comentariile erau pozitive. Si sa stii ca acesta este e 200 ron, iar s2 mini e 436 ron.

| Sarah15is a răspuns (pentru mariateodora92):

Daca un telefon e mai scump e si mai bun si Samsung e mai cunoscut.