| KrIsTiAnKrIsTy a întrebat:

Îmi spuneti si mie o aplicatie sau un program cu care merge sa rootez un telefon Allview cu android 5.1.

Am încercat multe programe si aplicati dar nu au mers.

Ofer fundă!

3 răspunsuri:
| edy45svmag a răspuns:

Intri pe magazin play si descarci root cheker, apoi intri pe google si descarci kingo app, apoi tot de pe magazin play descarci kingo super user.Prima data intri pe kingo app astepti pana se incarca suta la suta, o sa iti arate ca nu merge dar tu intri dupa aceea pekingo super user, iar apoi pe root cheker sa vezi daca a fost cu succes.

| edy45svmag a răspuns:

Daca nu prea ai inteles iti las un videoclip https://youtu.be/ZjFpGTNifoU

| KrIsTiAnKrIsTy explică (pentru edy45svmag):

Nu a mers. Am facut exact ca in video, dar eroarea mea era diferita si cand intru pe supersu imi zice ceva cu biniary.