| smeker16007 a întrebat:

Imi spuneti va rog ce sa aleg: vreau sa imi iau un telefon, si am ajuns sa aleg intre Samsung galaxy s2 si iphone 4s, din toate punctele de vedere ce telefon imi recomandati?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

CATEGORIC aş alege Samsung I9100 Galaxy S II 16GB, din toate punctele de vedere - inclusiv faptul că este la jumătate de preţ faţă de iPhone.

Avantaje : preţul, ecran/display mai mare ( 480 x 800 pixels, 4.3 inches, Gorilla Glass ), memorie internă de 1 GB RAM ( extensibilă cu Slot card de memorie microSD, pana la 32 GB ), procesor Dual-core 1. 2GHz, baterie mai puternică ( Li-Ion 1650 mAh ), etc.

Pentru specificaţiile tehnice şi comparaţie vezi linkul :
http://telefonultau.eu/......Black.html
http://telefonultau.eu/products/Apple-iPhone-4S-32GB-Black.html

| COOLboY a răspuns:

Sunt doua telefoane total diferite. Daca iti iei telefon pentru jocuri, ti-le recomand pe amandoua, daca vrei sa faci poze si ca vezi filme, iti recomand S2 pentru ca are ecran mai mare, baterie mai buna, daca vrei sa iti pui date personale in telefon, iti recomand iPhone pentru ca e mai sigur.
Concluzie: Galaxy S2 este mai performant, procesor mai bun, ecran mai mare, protejat de Gorilla Glass. Plasticul de pe S2 este mai rezistent decat aluminiul de pe 4s. S2 este mai ieftin si isi merita banii.