| terry123 a întrebat:

În aceasta zi la ora 9:00 pana la 16 am fost sunat de 4 numere cu prefixele +268, +947, +962, +381. Ideea este ca suna maxim 2-3 secunde, care e treaba?

6 răspunsuri:
| KaanNoah a răspuns:

Asa am patit si eu. Exact la fel. Faza e ca nu trebuie sa le raspunzi. Daca le raspunzi, riscut de a ti fi furati banii de pe numarul de telefon/ credit/ abonament sunt mari. Asa fac ei. poti citii mai multe pe internet.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Hakeri hotii daca raspunzi te taxeaza dublu la factură. instaleaza ti pe telefon aplicatia true caller, si atunci i ti apare pe ecran din ce țara te sună.

| oz_1736 a răspuns:

S-ar putea sa primesti si sms prin care te invita sa suni, ca sa iti propune o oferta. Sa nu suni

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt diverse tari straine care suna, este spam asta!
Nu raspunde!
Iar pe viitor, evita sa-ti mai pui numarul de telefon pe toate site-urile pe unde umbli, de aceea esti acum sunat.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Costuri uriase. Baga-le la numere blocate. Eu aveam 8. Au incetat sa mai ma sune.

| darrio2007 a răspuns:

Nu raspunde si nu suna inapoi.