| Vio99102 a întrebat:

In cate ore poti consuma 100Mb pe telefon? ...Si apropo 1Gb=1000Mb?!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te uiti la un filmulet hd pe yotube ii consumi si in 20-30 min.

1Gb = 1024Mb

| Klaudiu214 a răspuns:

Depinde cat descarci depinde daca te uiti la video-uri depinde ce faci pe net. daca doar te uiti asa pe net ii ai pentru mai mult timp. si da 1000 mb este 1GB

| Klaudiu214 a răspuns (pentru Klaudiu214):

Scuze 1GB = 1000 MB BAFTA!

| maxb a răspuns:

1 GB = 1024 MB

Cei 100 MB se consuma destul de usor daca te uiti pe YouTube daca doar facebook zilnic vreo 5 min atunci te tine o luna.Eu mai am vreo 40 MB din 150 MB in care stat pe facebook, foursquare, pagini web etc...

| lizucalisuca a răspuns:

Daca downlodezi aplicatii, in functie de marimea aplicatiilor downlodate se poate consuma si in cateva minute. Si da, 1GB = 1000Mb

| suntserios a răspuns (pentru lizucalisuca):

1 gb = 1024 Mb nu 1000

| VictorL a răspuns:

Buna un GB este egal cu 1000 de MgB.
Si...Depinde daca intri pe youtube iti ia mai mult pe facebook iti ia mai putin pe google iti ia mult mai putin sunt siteuri care iti iau foarte multi.
Descarcarile la fel iau mult sau putin (depinde de marime) Eu cu 100 de MgB stateam pe youtube o ora si ascultam clipuri fara nici un stres totul mergea bine!

| suntserios a răspuns (pentru VictorL):

1024 Mb nu 1000