| geronimo11 a întrebat:

In legatura cu cartele de la Digi ( cele cu internet nelimitat ), are viteza mare internetul? Cati euro costa o astfel de cartela cu numar si se gaseste la chioscuri si magazine sau doar la sediul lor?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

La Digi (dar si la alte retele) "nelimitat" inseamna ca nu se opreste complet internetul daca ai consumat pachetul de internet, doar se reduce drastic viteza pana la sfarsitul lunii de valabilitate. Luna urmatoare iarasi vei avea viteza nominala.

Internetul mobil are viteza in functie de nivelul semnalului unde-l folosesti. Unde-ti merge bine telefonul, acolo-ti merge si internetul, iar unde n-ai semnal bun acolo merge mai slab.

Cartele reincarcabile se gasesc doar la caseriile Digi (RCS-RDS), la fel acolo-ti poti face si abonament.
Conditiile si preturile le poti citi pe site-ul lor:
http://www.rcs-rds.ro

2 răspunsuri:
| Daniel9988 a răspuns:

Mai deci am fost pe Digi 2 luni si am crezut ca mor.Pretul la cartela merge cam asa la toate: dai 5 euro, primesti 5 euro credit, dai 10 euro, primesti 10 euro credit etc. Cu acesti euro credit alegi o optiune.Dar la Orange este super, au asta niste optiuni.....Pffff.Nu ca le-as face reclama, dar iti zic ce am patit eu.

| RaduMihaiRadu a răspuns:

Cu cartela la Digi e cam nasol. Am abonament de 6€ la ei(26-27 lei, depinde de euro) Am 30gb net 4g(pana la sf anului am 50gb, oferta promotionala) si 10gb 3g, nelimitat in orice retea fixa si mobila si 3000 minute UE, sua, canada... Daca iei 2 abonamente platesti 7€ si ceva pe ambele. Este cel mai rentabil. Au si abonamente la 2 euro(9 lei) doar vu minute. Mult mai rentabil ca la Orange sau restul. Aria de acoperire creste pe zi ce trece