| andreirr33 a întrebat:

în prezent, jumătatea anului 2020, un iPhone 7 plus m-ar ține aproximativ 2 ani fără să încetinească considerabil?

Răspuns Câştigător
| Pati2500c a răspuns:

Normal ca te tine, am un iph 6 de doi ani, nu am avut nicio problema cu el, desi A avut tot felul de accidente laughing), a cazut chiar si in apa ( ma mir ca mai supravietuieste) si pana la urma e iph au si ei un renume totusi

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E bătrân, deja are 4 ani, peste incă 2 va fi bunic. Sii știi că bunicii nu prea țin pasul!

| mastadont a răspuns:

Și eu am un iphone 6S de vreo 2 ani jumate și încă merge ca-n prima zi, nu a încetinit deloc și nici nu o va face până nu va da ortul popii. Am avut înainte un iphone 4s, luat prin vreo 2012 care și acum mai merge doar că are soft foarte vechi pe el și e foarte spart. Singura problemă pe care o să o întâmpini cu iphone 7 e că nu o să mai poți face update la soft în vreo 2 ani.

| EntertainYou a răspuns:

Ce inseamna sa incetineasca? Bateria? Altceva?
La performanta iPhone-urile nu incetinesc. Nu sunt ca telefoanele Android care se comporta ca Windows-ul pe PC-uri cand le incarci cu aplicatii.
Singurul minus e ca telefoanele astea au baterii mici si se degradeaza dupa cativa ani. Dar au baterii mici pentru ca sistemul de operare iOS e mult mai optimizat pentru consum redus.