| Alexa1313 a întrebat:

Incerc sa pun un video pe cardul de memorie si nu ma lasa sa il vizualizez dupa aia, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Card formatat? In NTFS?

| Nelu62 a răspuns:

Poate deschide mai multe formate video decat playerul telefonului. Daca nu, atunci trebuie sa convertesti clipul video intr-un format pe care il suporta telefonul.

| IuliSty a răspuns:

Inseamna ca telefonul/ tableta/ etc., nu suporta genul de format pe care il are videoclipul (este prea mare). Trebuie sa il formatezi prima data.

| Alexa1313 explică (pentru IuliSty):

Si cum il formatez?

| IuliSty a răspuns (pentru Alexa1313):

Descarca de pe Google programul numit FormatFactory: http://format-factory.ro.softonic.com/
Dupa ce il instalezi, in partea stanga vrei gasi scris ''MP4", apesi acolo, apoi ''ADD FILE'', pui videoclipul, dai ''Ok'', apoi ''Start'' si gata.
Videoclipul formatat il gasesti in ''Output Folder'' care este tot in partea stanga, sus.
Sper ca ti-am fost de ajutor.