| Adry05 a întrebat:

Intenționez să-mi cumpăr în vreo 2-3 luni un telefon nou. Ceva recomandări? Cel mai mult mă interesează camera și rezistența telefonului, sunt dispusă să plătesc undeva până pe la un 3000, 3000 și un pic pe el, dar aș vrea să mă și țină măcar 2-3 ani de banii ăștia.
Nu vreau răspunsuri de genu „ia-ți o cameră", am motivele mele pentru care vreau să folosesc telefonul pentru funcția asta.
Din ce am mai vorbit cu prieteni, mi s-a recomandat până acum Iphone XS și Huawei P30 pro. Păreri despre cele 2? Sau aveți alte recomandări? Nu mă joc pe telefon, mă interesează exclusiv pentru cameră și social media.
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Eu as merge pe Samsung, nu m-a dezamagit niciodata.Am avut si huaway, si samsunguri, si firmele astea aparute peste noapte care acu 5 6 sau 10 ani nu existau.Nu stiu, eu am ramas la Samsung.Dar fara sa sune rautacios, daca chiar vrei ceva pentru selfi-uri, ia-ti o camera ceva, nu un telefon.Acum mna, gandesc logic, un telefon sa stai pe Facebook, si sa faci 2 3 selfiuri, si asa, ar ajunge un buget de maxim 1500 de lei, sa iei unu decent.Telefonu nu il schimbi anual,sau lunar, ca daca o tinem asa, ar trebui sa schimbam tot, mereu va aparea ceva mai bun, mereu, daca nu trimestrial(adica la 3 4 luni) anual,si tot nu ne permitem sa le schimbam asa des.Dar fiecare face ce vrea cu viata si bani lui, eu ti-as recomanda Samsung,chiar daca ti se pare ca nu ies bine happy depinde ce vrei, nu poti avea si renumele firmei, garantie, si tot ce vrei la un telefon, trebuie sa fie ceva ce nu se potriveste, ca si in viata.

14 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca nu vrei camera, p30 pro e ok!
Sau daca sari putin peste buget, p 40 => https://www.emag.ro/......DZQL1BMBM/

Răspuns utilizator avertizat
| mudokins78 a răspuns:

A70 baterie 4500 camera selfie32mp

| Alverto a răspuns:

Xioami mi 8 sau mi 8 lite
Are camera 1080p și costă 10-14 milioane
firma chinezească dar e foarte bun și se aseamănă foarte mult cu iPhone
De asemenea, randeaza foarte bine chiar și peste 1-2 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Eu îți sugerez să mai aștepți puțin până apare in România Vivo X50 Pro. Uite de ce cred că ar fi o alegere perfectă pentru tine: https://youtu.be/MGZFiqZ_MG8

În cazul în care nu ai răbdare poti opta pentru alte modele cum ar fi Realme X50 Pro care se gaseste deja pe piata la noi la 3400 de lei in acest moment.
P.S: Ambele companii sunt deținute de BBK Electronics. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samsung. Au cele mai bune camere de fotografiat de pe telefoane.

| Michaeel a răspuns:

Ti-as sugera Samsung sau Huawei ca marca de telefon. Orice de la ei este de caliatate si functioneaza foarte bine.

| Adry05 explică (pentru Michaeel):

Am tot avut Samsung și nu-s mulțumită deloc de cum face selfiurile, mi se pare mai bună camera de selfie la iphone și totodată și cea de spate e bună. La Huawei încă mă gândesc, am auzit că ar face greu pozele, vreo 7 secunde comparativ cu Samsung sau iphone care ar face imediat și nici nu știu cât de rezistente/performante sunt telefoanele lor. Samsung aș cam exclude din start, între iphone și Huawei mă gândesc dacă nu primesc recomandări mai bune

| IonutPetre12 a răspuns:

Un prieten are xs max si i-a schimbat de 3 ori bateria in 1 an.Eu am un s10+si sunt multumit.si mie imi place sa fac fotografii.Am scos o poza superba stelelor in modul Pro

| Adry05 explică (pentru IonutPetre12):

XS max e diferit și în caracteristici de XS normal sau e vorba doar de mărimea telefonului? ai idee?

| Adry05 explică (pentru IonutPetre12):

Am tot avut Samsung și nu prea mai sunt mulțumită, mi se pare că face selfieurile nasoale, blurează mult fața și arată foarte nenatural.

| IonutPetre12 a răspuns (pentru Adry05):

Da,asa e.Dar ru cum sunt urat nu ma intereseaza camera de fata.

| Onisim10 a răspuns:

Huawei P30 pro, eu zic ca este alegerea potrivita.