| tewutu a întrebat:

Intre Iphone 6 si Samsung galaxy note 4 ce alegeti si de ce?

Răspuns Câştigător
| scully a răspuns:

Toată lumea își cumpără telefoane Samsung pentru că sunt mari... Nu înseamnă neapărat că sunt și bune. Eu aș alege iPhone 6: camera e excelentă, și cea frontală și cea din spate. Plus că marca Apple e cu mult deasupra Samsung.

| LTAA a răspuns (pentru scully):

Nu dau pe iPhone nici o ceapa degerata. Daca este (foarte) scump, nu înseamna neaparat ca este si bun. Costa cat un telefon cu specificatii triple.

| Jipa95 a răspuns (pentru LTAA):

Eee hai sa fim seriosi, are si Iphone-ul locul lui in topul celor mai performante telefoane din lume, il ajuta OS. Singura problema este pretul foarte mare.

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Hmm as alege HTC M8

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

CATEGORIC Samsung Galaxy Note 4, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......0455vx.php

Toate cele bune.

| tewutu explică (pentru bursuc001):

Sa stii ca nu detaliile tehnice conteaza intotdeauna. Conteaza softul. Aici androidul si samsungul sunt inferioare fimei Apple. Degeaba ai tu procesor cu 8 nuclee si 3 gb de ram daca el se misca greu. Pe mine cum se misca ma intereseaza cel mai mult!

| bursuc001 a răspuns (pentru tewutu):

Iniţial, n-ai precizat ce te interesează laughing

Oricum, eu ţi-am indicat motivele mele!
Fiecare cu părerea lui...

O seară frumoasă.

| OnuOnulică a răspuns:

Eu dintre astea 2 as alege iPhone.
Mi se pare ca Note 4 e prea...arata mai mult a tableta de cat a telefon laughing

| Jipa95 a răspuns:

Ai nevoie de un ecran mai mare? Mergi pe note 4. Daca vrei un telefon mai micut care incape mai usor in buzunar, mergi pe Iphone.

| LTAA a răspuns:

Samsung Galaxy Note 4 tata ziua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciunul! Sony Xperia Z3 le bate pe ambele. Si hai sa ne uitam la pret! Crezi ca merita atatia bani Iphone 6 doar ca se numeste Iphone?

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Eu as alege Samsung, principalul motiv fiind acela ca pe IPhone foarte multe aplicatii costa. In plus, sunt prieten mai bun cu Android. big grin

| tewutu explică (pentru RoboțelulAndroidDinTelefon):

Imi pare rau dar eu sunt foarte dezamagit de Samsung. Am galaxy S3 si nu sunt multumit de cat de bine se misca plus ca nu mai primeste update-uri la soft de anul trecut. Si sa stii ca aplicatiile care sunt gratis pe android sunt si pe IOS gratis am verficat in itunes. Oricum eu de acum incolo o sa merg pe iphone androidul m-a dezamagit.

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns (pentru tewutu):

Chiar asa de tare te-am dezamagit? laughing

| a3e6u9 a răspuns:

Cea mai bună alegere ar fi Nexus 6, e mai ieftin decât ambele, vine cu Android direct de la Google, fără modificările de la Samsung și primește update-urile primul. În plus, aici vorbim de Android 5, nu de versiunea pe care o ai pe galaxy s3.

Apple e varză.

| bicuiti a răspuns:

Note 4 este mai bun
http://bit.ly/10445aB

| Dacid a răspuns:

Eu am primit de ziua mea, în septembrie, un iphone 6 plus, înainte aveam iphone 3g. Sunt fidel companiei Apple deoarece telefoanele ei au un design elegant.Depinde de tine dacă vrei un design elegant de aluminiu o autonomie a bateriei excelenta și un telefon fără viruși îți iphone 6 plus. Dacă vrei cel mai performant telefon îți un note 4 are și el un design frumușel însă incomparabil cu 6 plus. Ps un minus la iphone 6 plus, se îndoaie. Daca ai grija de el nu seva întâmplă ăsta pa.