| RB26DETT a întrebat:

Intrebare stupida la care probabil stiu raspunsul, am cumparat acum o luna si ceva de pe PC Garage un Asus zenfone 3, am dat pe el 1200 de lei iar acum il vad la 850 iar zenfone 4 era 1400 si acum 1050, se poate face ceva avand in vedere ca telefonul l-am trimis la garantie din cauza unei probleme ce-l face inutilizabil? Gen sa mi-l schimbe cu un zenfone 4? Astept un miracol?! laughing Probabil cea mai stupida intrebare pusa de mine.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate face nimic, nici macar sa ti-l schimbe cu un model mai scump!
Din pacate, ei nu au facut nimic ilegal si nu au de ce sa ti-l schimbe tie cu un model pentru care nu ai platit la acel moment.
Intr-adevar, o intrebare stupida!

| sierra1 a răspuns:

E libertate de exprimare garantată! Dar minuni nu se mai produc - doar în biblie. Si cum acolo nu scrie de telefoane mobile...

| siriusblack98 a răspuns:

''o problema ce-l face inutilizabil'' l-ai facut zob de este inutilizabil? Oricum nu ti-l mai schimba cu nici un alt telefon.Ai facut afacere nu gluma.

| RB26DETT explică (pentru siriusblack98):

Este o problema a telefonului, asa e de cand l-am luat, ghost touch mai exact, se apasa singur in partea superioara, te pun pe tine sa vezi un pdf sau un word in timp ce se apasa singur ecranul in partea superioara in continu si vei spune si tu ca este inutilizabil dupa nici 30 de secunde, problema lui este doar in unele aplicatii si cand lucrez cu documentele, nu am putut sa-l trimit mai devreme pentru ca am avut nevoie de telefon in ultima perioada si n-am avut cu ce sa-l inlocuiesc

| siriusblack98 a răspuns (pentru RB26DETT):

Cand l-ai cumparat nu specifica si termenul de returnare? ca la unele este de 30 iar la altele de 90 de zile.Adica de la una la 3 luni.Ca daca vor sa-l primeasca inapoi, il dai si mai pui o diferenta ca sa iei un model mai avansat.

| Mcboss05180 a răspuns:

Segur tati, iti da inapoi un zenfone 5 rolling on the floor))
Acum vorbind serios, in cel mai bun caz it schimba telefonul cu un zenfone 3, in niciun caz cu un zenfone 4 chiar daca acum costa mai putin decat atunci cand ai cumparat zenfone 3. Sincer nu ma mira faza asta facuta de pc garage aka eMAG. Daca te consoleaza cu ceva, acum o saptamana un prieten si-a cumparat o bicicleta de la hervis de 30 de milioane. Acum bicicleta costa 3800 de lei redusa de la 4900 de lei. Asa ca se poarta manariile astea.