| littleladybug a întrebat:

Iphone 5S sau Samsung Galaxy S5 Mini? Din cate am citit pe net am vazut ca Samsung ar fi mai bun, doar ca eu am acum un Samsung S Advance si nu sunt foarte multumita. Din cate stiu eu IOS e un sistem de operare mai stabil decat Android-ul. Voi ce m-ati sfatui sa-mi cumpar?

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S5 mini, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune.

| bogdan324 a răspuns:

Dintre cele 2 clar IPhone 5s, sistemul de operare este foarte bine optimizat pentru el, jocurile si aplicatiile merg mai bine, are procesor pe 64 de biti, singurul inconvenient fiind faptul ca este mai mic decat restul smartphone-urilor[este mai mic chiar si decat un galaxy s2] si ca sticla de pe el se sparge usor cand il scapi

| Otto2014 a răspuns:

S5!
De ce? Mai nou, mai bun, interfata mai frumoasa.

| anonim66231 a răspuns:

IPhone 5s sau 5c ca este cu diferite culori.

| Kamakura a răspuns:

O fi IOS stabil, dar nu ai libertate de loc. DE abia schimbi regtone-u, nu poti sa iei nicio aplicatie de pe internet (pe android poti sa iei ce vrei tu pe greatis daca esti smechera, fara root) nu poti sa faci multe.
Samsung e mai bun.
Dar daca esti un utilizator simplu care doar se uita la ceas si mai scrie mesaje si vorbeste din cand in cand, ia-ti iphone.

| Ciprian996 a răspuns:

Buna.eu as prefera cu sistem android...sa iti spun pentru ce? din punctul meu de vedere si cunostinta pe un iphone nu poti trimite sau primi nimic prin bluetooth poti transfera doar pe iphone sau primii tot pe iphone.si daca vrei sa instalezi aplicatii doar de pe "play store" pe un iphone nu prea ai accesibilitate dar pe un android poti face ce vrei si poti instala de ori unde vrei fiie depe google market fie depe site-uri web si in caz ca iti e frica de virusi poti instala un antivirus bun si o sa ai protectie permanenta. daca ai nevoie de un "antivirus versiune full" pentru android til pot da eu gratis. nu e pacaleala.eu am cont pe "mediafire" si de cate ori cumparam aplicatii de pe google play store imi faceam cate o copie de rezerva la app, asa ca...pe toate le pot impartasii... Poti lasa o denumire de app si eu pot lasa un link de download gratis. Sper ca am fost de ajutor happy

| Ciprian996 a răspuns:

Uite niste pareri despre Samsung galaxy s5 vs iphone s5 acceseaza link-ul http://m.youtube.com/watch?v=gwKaJ2hhT3c fiiecare persoana are gusturi diferite. tu decizi ce iti place si ce nu.