| Ateistu a întrebat:

IPhone 6/5s sau Xperia Z3?
voi ce ati alege?
eu inclin spre iPhone pentru ca are ios si este foarte stabil acest sistem de operare si nu are laggl
Ce alegeti?

10 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Absolut și categoric Sony Xperia Z3 este mult mai bun decât iPhone 6 și 6 Plus. Chiar și Xperia Z1 e mai bun decât iPhone 6 (mă refer la procesor). Despre sistemul de operare ai dreptate, IOS e mai stabil decât Android, dar nu vei avea lag pe Android, mai ales pe Z3 care e printre cele mai bune în acest moment. Camera, procesorul, ecranul absolut tot - calitate Sony. Despre cameră eu zic că e cea mai bună doar fiindcă e Sony.
Despre iPhone 6: e superb și minunat. Dar dacă vrei performanță alege Xperia Z3.
Despre iPhone 5S: e super, am văzut cum e iPhone 5, 5S e și mai bun.

Depinde pentru ce ai nevoie: iPhone 6 (sau mai bine varianta Plus) sau Sony Xperia Z3. Sony are ca avantaj componentele hardware, iar Apple are ca avantaj componentele software.

| SouLIce a răspuns:

Iphone 6 si xperia z3 abia au iesit pe piata si pretul lor este mare mai ales in cazul iphone
Eu zic sa te uiti si catre ceilalti concurenti cum ar fi LG g3, one m8 sau galaxy s5

Răspuns utilizator avertizat
| AlexL28 a răspuns:

Z3 e mai frumos, NU are nici el lag si cel mai important, lumea nu o sa te strige cand te vede cu el la urche: "Haha, cocalaru' p**ii" cum s-ar intampla cu IPhone big grin

| WithoutName123456789 a răspuns:

Sony Xperia Z3

| goldenbullet a răspuns:

Iti recomand sa nu iei iphone 6, pentru ca daca o sa cauti pe internet vei observa ca se '' indoaie in buzunar ''

| Angel16ms a răspuns:

Eu as alege clar iphone 6 pentru ca este un telefon foarte la moda in prezent, cum ai spus si tu are un sistem de operare foarte bun fata de Xperia...happy cele mai bune sisteme de operare sunt ios-ul si android-ul!

| ZeXcKEReS a răspuns:

Sony experia z3 e superior oricarui iphone

Răspuns utilizator avertizat
| maria_8283 a răspuns:

Xperia Z3 eu as alege personal! IPhone 6 este intr-adevar foarte nou dar nu mi se pare prea bun, vorbesc din proprie experienta! funda?