| Eugeniusu a întrebat:

IPhone 6. Ce parere aveti despre el in 2018, merge ok? Vreau sa stiu daca isi mai merita banii, si cat costa unu nou, dar la mana a 2-a?
Am mai inteles ca depaseste toate specificatiile galaxy-urilor S pana la Samsung galaxy S6, asa este?

4 răspunsuri:
| alii98 a răspuns:

Nu iti lua iphone, nu merita

| KanameKuran a răspuns:

Considerand nautatile legate de Apple, nu a-si cumpara niciun produs de la ei, cel putin pentru urmatorii cativa ani. Acum ma refer la faptul ca incetinesc in mod intentionat dispozitivele vechi, pentru a determina utilizatorii sa cumpere cel mai nou model.
Poate ca Iphone6 este mai bun decat un galaxyS6, din punct de vedere al componentelor, dar daca Iphone-ul merge cu doar 80% din ceea ce poate, nu cred ca merita.
+ Uita-te la deciziile pe care le-au luat in privinta design-ului altor produse, precum laptopuri sau calculatoare.

| Georgeeeeeeeeee a răspuns:

Chiar e valabil și în 2018 este frumos, elegant performant, camera buna e tot ce îți trebuie la un telefon... Părerea mea la banii la care iei iPhone 6 nu este alt telefon mai bun

| loVebtr23 a răspuns:

Iphone 6 e un telefon bun, dar Apple a incetinit intentionat telefoanele mai vechi decat Iphone 8 si nu merita, din cate stiu cica te poti duce la un Apple Reseller gen iStyle si iti schimba bateria pentru a merge din nou ca inainte dar cred risti putin, asa ca mai bine iti ei alt telefon.