| Alka25 a întrebat:

IPhone 6 s e un telefon bun? Ca calități și ce defecte are fata de un smarthpoone obisnuit

Răspuns Câştigător
| LuckyStar15 a răspuns:

In primul rand trebuie sa stim de la bun inceput ca aceste telefoane folosesc sisteme de operare diferite iphone foloseste IOS iar smartfonu foloseste ANDROID, in ambele situatii se gasesc diverse versiuni, acestea se actualizeaza destul de frecvent.Din punct de vedere al securitatii eu am o parere mai buna legata despre sistemu IOS insa acum depinde ce anume vrem sa facem cu el. Plus are androidu ca tine mai mult bateria, ma rog si aici depinde de cati amperi are bateria si ce aplicatii ruleazape acel dispozitiv.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

IPhone 6 nu e un smarthpoone? eu il consider foarte bun mai ales pentru ceea ce folosesc majoritatea, recomand 6s sau iphone se, pe partea software iphone e nr1

| Adry05 a răspuns:

Cu bateria sta cam prost si e nasol ca pe frigul asta sunt mari sanse sa ti se inchida. Un alt lucru e ca daca-l scapi, sunt sanse mari sa se sparga, nu prea e rezistent.
Ca si calitati eu personal ii apreciez camera si design-ul general.

| Frank51 a răspuns:

Asa cum s-a spus mai sus, are si dezavantaje. Sunt posesor de 6s, si da se stinge cand temperatura e sub 0 grade, nu stiu daca e la fel la 7 si 8. Mie imi place per total, este un telefon bine inchegat, cu design foarte ok, camera buna, interfata simpla, si imi place ca poti lua ultimul update de soft tot timpul. Nu se compara cu nici-un Android, designul este unic.

| IIIshaneIII a răspuns (pentru Frank51):

Atat de,, unic,,, in afara de alte cateva sute de milioane de iphone 6s rolling on the floor

| Frank51 a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Nu mai stiai ce sa zici, daca taceai filozof ramaneai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IPhone este un smartphone foarte bun. Singura chestie care îl diferă de telefoanele cu Android, este ca nu poți Descarcă chesti direct de pe internet. In rest cred ca este cel mai bun smartphone! Dar bine asta rămâne la aprecierea și preferințele fiecăruia.

| alexwahl a răspuns:

Un telefon vechi, dar bun. Din cate am inteles, cei de la Apple nu se vor mai ocupa de softul telefoanelor vechi.

| andreeaghee a răspuns:

IPhone 6s e bun deoarece are o calitate buna camera, nu se blocheaza deoarece iPhone-ul e de o calitate mult mai buna, daca ai telefonul de exemplu 5 ani se mai intampla sa Se blocheze, calitatea pozelor e excelenta, nu vorbesc la nimereala, acum am iPhone 8+ am avut la viata mea iPhone 6s e foarte bun telefonul pentru ca nu se sparge usor, telefonul iPhone 5s sau 5 l-ai cumparat l-ai scapat, i-ati adio de la banii aceia aruncati pentru o povara. DEFECTUL e ca nu trebuie sa ai o husa de sticla, cea mai buna si mai scumpa e cea de silicon, are mai multe culori.