| AndreiTudose a întrebat:

Iphone 7/7 PLUS sau Samsung Galaxy S8/S8+
Care credeti ca merita cumparat?
Justificati de ce.

10 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

S7

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele telefoane sunt de fite.
Eu am s7 edge, nu este comparabil cu s8 sau s8+.
Recomandarea mea daca nu vrei musai de fite ca sa spun asa, si vrei un telefon mai fiabil ia-ti s8+ nu simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samsung S8+,este mai performant şi mai nou apărut.

| Ralukafay a răspuns:

Samsung merita cumparat. iPhone-ul este doar pentru lux sau de fite.

| Crisstinayy12 a răspuns:

IPhone 7. E nota 10 designer-ul-ui. În plus mai multi romani aleg Samsung, dar mai multi din toată lumea iPhone și e mult mai bun, și în pozele cu oglinda. big grin. Are niste beneficii la unele aplicații și e mult mai "cool" pentru copiii din generația de azi și vedetele, toate vedete au iPhone. Plus că S7 se sparge ușor pe spate, probabil că și S8.

| Pool77 a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Daca si iPhone 7 arata mai bine decat S8, inseamna ca eu am probleme.
iPhone e mai cool, iPhone au toate vedetele, vezi sa nu mori.
Sunt curios, daca Xiaomi era mai cool si aveau toate vedetele aveai si tu? Logica de copil.

| Crisstinayy12 a răspuns (pentru Pool77):

Și eu am Samsung, nu am zis că e urât, in plus eu nu vreau să îmi iau iPhone pentru că e cam greu de utilizat, Pentru mine.Doar că eu zic iPhone 7 pentru că S8 e chiar, ciudat deci mai bine S7.

| Crush247 a răspuns:

Eu te-as indruma la un 7 / 7 plus. eu folosesc un 7 si am toate generatiile intr-o noptiera (de la 4s pana la 7).
citeste articolele astea si o sa vezi de ce nu m-am '' despartit '' de Apple.
http://www.tomsguide.com/us/iphone-is-better-than-android,news-21307.html
http://www.businessinsider.com/......-s8-2017-4

| Canndii a răspuns:

SAMSUNG! Am trecut de la Samsung la iPhone si diferenta e uriasa. Bateria tine minim 3h-3h jumatate, nu ai acces la aplicatii sau muzica(doar prin iTunes de pe pc/laptop) Acum, recunosc, camera unui iPhone e mai buna decat cea a unui Samsung, dar avand in vedere ca ambele au camera duala (cele plus) nu mai stiu diferentele dintre camerele lor.

Pe Android aproape toate aplicatiile sunt gratuite, iar po ios majoritatea sunt cu plata straight face
Acum decizia e a ta. Ambele sunt telefoane de ''fite''.
Astept sa imi spui ce ai ales.

| suntunanonimpentrucaDA a răspuns:

Pai depinde de ce ai nevoie. Fiecare telefon exceleazain diferite capitole. Iphone + si -
+ Camera buna
+ Jocurile ruleza impecabil
- Aspectul e neschimbat, cam la fel si performantele(nu merta mai mult decat Iphone 7)
- incomod, cel putin 7+ e foarte greu de tinut in mana
Samsung S8
+ Ecran impecabil
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ nu am aflat pana acum de minusuri ^^