| Marian_Teodor_1958 a întrebat:

Iphone blocat icloud cum se deblocheaza?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Dai de proprietarul original si il rogi frumi sa stearga contul.

| Panamax a răspuns:

Schimbi parola daca este telefonul tau si nu este furat.

| GPA a răspuns:

În momentul de față este imposibil, indiferent de ce softuri folosești, Apple are ca principal scop asigurarea securității clienților. Update-urile de securitate pentru Apple se fac de obicei automat. Singura metodă de-al debloca este să-i schimbi placa de bază care, desigur, te-ar costa cat telefonul all-in-one.
Odată blocat în cloud, Iphone-ul nu este decât un bibelou și nimic mai mult. Vorba vine "Apple este cu un pas înainte tuturor, își fac temele din timp".

Chiar agenții FBI au reușit după costuri uriașe pentru un soft de decriptare să pătrundă într-un cont de iCloud suspect, în două luni de zile.
O să-ți las să citești și un articol despre siguranța clienților Apple : https://www.google.com/......html%3famp

Gândește în perspectivă, lor le-a fost dificil în două luni să acceseze un cont iCloud doar printr-o parolă. Gândește-te cum ar fi al doilea factor de securitate de la iCloud? Prin cod de acces la un anumit interval de timp (TOTP). Îți spun eu, imposibil.