| Manolo2 a întrebat:

Iphone sau note 7? si de ce!

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

In fiecare zi cred ca e intrebarea asta... Pur si simplu Samsung e mai calitativ din mai multe puncte de vedere. Atat fizic cat si in ceea ce priveste bateria si aspecte de genul.

| Mihai1810 a răspuns:

Iphone, la note 7 ii explodeaza bateria.

| IseeVoices a răspuns (pentru Mihai1810):

Un motiv mai prost nu ai gasit? Crezi ca Apple nu au avut probleme de genul? Macar Samsung si-a asumat raspunderea, iar Apple ghici ce nu a facut mare tam tam despre asta.

Manolo2 daca te referi ce sa alegi dintre iphone 7 si note 7 depinde doar de tine, diferenta la ecran este de 1 inch care e destul de mult, depinde de mainile tale.
Iti recomand Note 7 din cauza bateriei, camerei si ca e water proof in adevaratul sens al cuvantului nu ca la iphone 7, daca ti se strica de la apa, nu ti-l acopera garantia.

| Mihai1810 a răspuns (pentru IseeVoices):

Era un comentariu pus la caterinca daca nu te-ai prins. Te agiti degeaba. Iphone e mai bun ca Samsung la orice, desing, fluiditate, sistem de operare. Samsung ar fi bun daca nu ar avea rahatul ala de Android.

| IseeVoices a răspuns (pentru Mihai1810):

Eu nu am de unde sa stiu ca ai zis la caterinca, ai pus un comentariu, nu suntem fata in fata sau vorbim pe skype ca sa stiu cu ce ton l-ai spus, asa ca l-am luat ca un comentariu.

Dupa cum am zis si mai sus daca proprietarul vrea sa-l foloseasca si la mare/piscina adica sa filmeze cu el in apa sa ia note pentru ca ghici ce daca in service Apple descopera ca ai apa in el poti sa-l arunci la gunoi, ori sa suporti tu cheltuiala din banii tai care e putin cam naspa avand in vedere ca ai dat 4000 de lei pe el nu?

| Mihai1810 a răspuns (pentru IseeVoices):

La faza cu rezistenta la apa ai dreptate, dar am vazut un caz cu un s7 edge in care a intrat apa si la garantie nu au vrut sa ii faca nimic fara ca proprietarul sa plateasca. Pana la urma chiar daca sunt waterproof nu e recomandat sa le bagi in apa, pentru ca sunt niste device-uri de ultima genereratie cu niste circuite integrate fine nu niste fiare ruginite.

| Celcareajuta a răspuns:

IPhone datorita iOS

| Nomoreregretstb a răspuns:

Note 7, Iphone are bateria slaba, Samsung e mult mai bun din multe puncte de vedere.

| Mihai1810 a răspuns (pentru Nomoreregretstb):

Mai ales ca samsungul poti sa il folosesti si pe post de bomba.

| WhOo a răspuns:

Da e adevarat ca la Note 7 ii explodeaza bateria (toate telefoanele vor fi chemate in service in lunile ce urmeaza), insa nu uita ca si iphone a avut niste probleme (ma refer la iphone 6 SE, telefonul se indoaie in buzur si avea niste probleme cu placa de baza se ardea foarte repede, in mai putin de un an ). Iphone 7 nu a venit pe piata cu nimic inovatar are aceleasi componente/aplicatii pe care altii producatori le au deja de 2-3, sunt mai mult telefoane de fite decat sa zici ca sunt bune. Eu te sfatuiesc sa-ti iei un Samsung sunt mai bune cand vine vorba de componente si nu, numai.

| Mihai1810 a răspuns (pentru WhOo):

Asa rau se indoaie IPhone 6 SE, pacat ca nu exista.

| catalinus13 a răspuns:

Gear 2

| Bella_Izy_1996 a răspuns:

IPhone forever! Am avut telefon Samsung, LG, etc... E adevarat sunt frumoase, iphone-ul ca estetica nu se schimba mult poate doar dimensiunea sau cateva lucruri mici. Oricum, din propria experienta iti spun ca la inceput merg toate ok dar, dupa un timp (mai alea samsungul) se blocheaza! Am iPhone 6s plus de cand a iesit (noiembrie parca) si pot sa zic ca merge foarte bine, nu s-a blocat niciodata si Apple-ul este mai protejat de virusi din cate stiu!
Ramane la aprecierea ta, eu mi-am spus doar parerea! happy

| Ionut9621 a răspuns:

Eu iti recomand un iPhone pentru ca e la moda si note 7 ete ff mare nu cred ca ai nevoie de dimensiune ff mare.

| Izabela_Jesica_1999 a răspuns:

Eu zic Samsung
Pentru ca iPhone-ul are multe dezavantaje
In primul rand: aplicatia YouTube nu e incorporat in telefon
2) Ca sa trimiti mesaje trebuie sa ai datele mobile activate
3) Pe iPhone nu se pot trimite chestii pe Bluetooth
etc.