| adiboss02 a întrebat:

IPhone sau Samsung?

24 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Am iphone dar o sa trec pe Samsung. De ce? Iphone-ul mi se pare un telefon genial, dar performantele sale sunt mult mai mici comparativ cu Samsung, si preturile sunt absurde. Iphone x, sau 10, are 3gb ram si costa 55 mil, iar s8 are 4gb ram si costa 25, deci de ce Samsung poate sa puna mai mult ram(este doar un exemplu) la acest pret, si la iphone pui asa de putin la pretul ala colosal(degeaba spun ei ca telefonul nu are nevoie de mai mult, pentru ca la acel pret ma astept sa am 6gb, sunt totusi 55 mil). Este doar un exemplu cu ram. Deci da, prefer Samsung.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Eu prefer iphone-ul pentru ca este mult mai sigur si nu ai nevoie de antivirus pe el sau vreo aplicatie care sa iti faca telefonul sa mearga mai repede.

| adiboss02 explică (pentru MihaiNicu23):

Tu ce IPhone ai?

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru adiboss02):

Iphone 6s.

| adiboss02 explică (pentru MihaiNicu23):

Intre iPhone 6s si Samsung S7 care ar fi mai bun?

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru adiboss02):

Dupa mine iphone 6s.

| adiboss02 explică (pentru MihaiNicu23):

Am avut doar android...merita?

| adiboss02 explică (pentru MihaiNicu23):

Il ai de mult timp? NU se blocheaza? Cat te tine bateria?

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru adiboss02):

Chiar daca stau pe net duce 2 zile bateria, il am de un an si inainte am avut 5s de 3 ani pe care l-am vandut functionand la fel de bine ca atuinci cand l-am luat, o avea samsungul ecranul mai mare dar nu e atat de rezistent, samsungul se blocheaza, si mai ales daca spargi displayul la Samsung o sa te coste mai mult de jumate din valoarea telefonului, de exemplu un prieten si-a spart display-ul la un j5 din 2017 si il costa 8 milioane displayul cu tot cu manopera cand telefonul este 11.

| adiboss02 explică (pentru MihaiNicu23):

Merita sa.l cumpar de la FlipCover GSM Oradea? Sau de la cei de la Beclean?

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru adiboss02):

Incearca de pe domo.ro sau cell.ro costa 1869 pe alb un 6s sau pe negru 1769.

Răspuns utilizator avertizat
| Victoria18 a răspuns:

Samsung, clar.

| Alfred0703 a răspuns:

Samsung.

| D3I3 a răspuns:

Fiecare e un telefon diferit, fiecare are propriul software si fiecare are specificatiile lui.
Samsung este mult peste la specificatii ca iPhone, dar cui ii trebuie atata putere? Sunt oameni care au nevoie, dar numai eu nu. Aleg iPhone doar pentru infatisarea de milioane, nu ca Samsung e urat..Si as da specificatiile alea trasnet pentru infatisare rolling on the floor) sunt fata totusi, iar iPhone e mai elegant.

| adiboss02 explică (pentru D3I3):

Nu e mai bun Samsung si la baterie si ecran etc?

| D3I3 a răspuns (pentru adiboss02):

Ba da, in "specificatii' si la astea m-am referit.

| Aslam a răspuns:

Samsung, fara discutii.

| emayperritos a răspuns:

Samsung

| AnonimaaaaG a răspuns:

Samsung, Am avut iphone, mai incolo o sa regreti. Mi se inchidea telefonul de la 50%. apoi de la 80% laughing.

| Mihai56t a răspuns:

Samsung.

| Szabolcs_Turóczy_2003 a răspuns:

Depinde pentru ce foloseti. Daca numai pentru net, chat, YouTube, Facebook etc atunci Samsung. Daca foloseti mai multe de exemplu camera atunci Iphone. Doar toate telefoanele au avantajele si dezavantajele sale. La andorid este mai usor sa descarci o muzica sau ceva. La Iphone este mai greu. Sistemul Android are cateva bugguri si nu merge cam 5-10 secunde. Si Iphone are cateodata doar foarte rar. Eu am un Huawei P9 Lite si sunt foarte multumit de el, merge foarte repede, camerele sunt superbe, sunetul tare si clar si numai cateodata se blocheaza cateva secunde. Doar numai tu stii pentru ce foloseti si cat de des. Sper ca am fost deajutor