| aragon18 a întrebat:

Iphone-ul meu se incarca foarte repede prin intermediul usb-ului, iar cand il folosesc liber nu ma tine decat 10-15 minute, apoi se descarca.Ce e in neregula? Am iPhone 3GS cu versiunea 6...ar trebui sa pun o versiune mai mica?

15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MaxKiller911 a răspuns:

Orice iphone se descarca repede

| BeAmazing a răspuns:

Probabil bateria nu mai e buna! sad si de aceasta te tine incarcat asa putin!

| Kosmin19 a răspuns (pentru BeAmazing):

Daca bateria nu era buna se incarca greu :p

| BeAmazing a răspuns:

Probabil bateria nu mai este buna si de aceasta te tine asa putin!

| vrelian a răspuns:

Incarcal la priza ca e mai bine.

| SlenderWomen a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine sa il incarci la priza

| LittleDropofPoison a răspuns:

Nu am eu Iphone, dar e in regula sa-l incarci prin intermediul usb-ului?! Eu zic sa-l incarci cu incarcatorul, poate te tine mai mult big grin

| alexxino a răspuns:

Salut poate tii multe aplicati deschise si eu aveam iphone si ca sa nu se duca bateria le inchideam cred ca stii cum dar daca nusti apesi de 2 ori pe buton sper sa te fi ajutat (aa si ca sa smearga putin mai bine iphonul ar fi bine sa nu i mai faci update ca dupa s-ar putea sa nu-s mai mearga!)

| nicusor55 a răspuns:

Iti spun eu ce se intampla. Prin USB nu se incarca asa bine pentru ca prin USB sunt intre 25 - 50 W ( v-ati ) iar pe incarcatorul din priza sunt 150 - 200 W ( v-ati ). Sper ca te-am ajutat. Succes

| rodionmax a răspuns:

Daca ti se incarca in 10-15 minute nu este bine, aceasta este cauza pentru care se descarca foarte repede. Daca vei continua asa iti vei strica bateria. Daca cu incarcatorul obisnuit incarca normal, posibil sa ai o problema cu USB-ul.

| storepc a răspuns:

Nu este de la software, cel putn nu cred, cred ca e betria terminata asa se comporta cand e pe moarte, specialistii de la storepc.ro iti pot face o diagnosticare gratuita si vei stii exact de la ce e.

| Fulgeruul a răspuns:

Daca incarci prin intermediul usb-ului, bateria nu acumuleaza energia necesara ( este si normal ), dar daca il vei incarca la priza te va tine mult mai mult! big grin Incearca si ai sa vezi ca asa este! happy

| Borgore_Cristian_1979 a răspuns:

Telefonul e vechi nu spera la baterie de 5 ani

| 14bobo a răspuns:

Si eu am tot 3gs si se incarcea greu la usb il am deja de 2 ore conectat la pc si tot nu se incarca...stie careva, mentionez ca imi arata cum ca s-ar incarca dar degeaba!