| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

La alarma mea de pe telefonul mobil am Ceas 5 10 30 min. Dacă pun întotdeauna înseamnă că alarma telefonului suna de exemplu la interval din 5 în 5 minute pana o aud eu și o închid? Sau cum este ca nu înțeleg!?

Răspuns Câştigător
| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Alarma va suna pana apesi pe " Inchidere " iar telefonul va stii ca practic " te ai trezit ".
El va suna din 5 in 5 sau 10 in 10 depinde de telefon pana apesi pe TERMINARE sau INCHIDE. kiss

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand setezi alarma ai posibilitatea de a selecta Amanare. In mod implicit se poate amana de 3 ori. Adica suna din 5 in 5 minute de 3 ori, mai apoi se inchide.

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru anonim_4396):

Eu ma refeream mai sus la Repetare. Se repeta din 5 în 5 minute alarma non stop pana o închid eu nu? Explica mau clar te rog frumos sa înțeleg și eu!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Dacă nu închizi alarma, va suna în mod normal doar de 3 ori, din 5 în 5 minute. Dacă dorești să schimbi asta, să sune non-stop, chiar în secțiunea unde setezi ora la care va suna alarma, mai jos găsești Amânare. Dai pe el, și va apărea ca în imaginea următoare: https://i.imgur.com/viPUAUO.jpg

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru anonim_4396):

Su dacă la repetare e întotdeauna bifat ce se intampla?

| GeorgianaDiaconu a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Alarma va suna pana apesi pe " Inchidere " iar telefonul va stii ca practic " te ai trezit ".
El va suna din 5 in 5 sau 10 in 10 depinde de telefon pana apesi pe TERMINARE sau INCHIDE. kiss