| Gabriel_Kosmyn_1999 a întrebat:

La cat la % este recomandat sa incarc s7 edge si cat timp sa-l mai las dupa 100%?

Răspuns Câştigător
| Darkangelzn a răspuns:

De la 10% ar fi cel mai indicat si dupa ce face 100% nu mai trebuie sa il lasi! Funda?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te lua dupa cel ce ia-i dat funda. Vorbeste aiurea. CIteste pe aici: https://www.techcafe.ro/......-tabletei/

| soluțiedeneuron a răspuns (pentru Salontanul):

Lasa-l ca la aia 11-12 ani ai lui nu prea face diferența.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi incarc telefonul de la 15% pana la 100%.
Fiecare cum vrea.

| Gabriel_Kosmyn_1999 explică:

Va multumesc de sfat, dar as fi de acord cu 10% pentru ca asa imi incarcam si iphone-ul

| soluțiedeneuron a răspuns:

Recomandat este sa nu lasi telefonul sa se descarce complet, si sa-l lasi incarcat pana la 50-80%, pentru a permite ionii de incarcare sa lucreze si sa protejeze viata bateriei.