| Nikolassss a întrebat:

La cosmote la magazin are cartela nano~sim? sau doar din astea mari si trebuie taiate?

Răspuns Câştigător
| AlexL28 a răspuns:

Cartelele nano-sim nu pot fi obtinute din cartelele mini-sim(normale), trebuie schimbata. Daca tai o cartela mini-sim nu poti obtine decat o cartela micro-sim, deci:
mini-sim---->micro-sim

2 răspunsuri:
| Andutzu01 a răspuns:

Ce spui tu acolo, daca tai cartela sim le strici cu totul, se numesc "Micro-Sim" si la magazinele cosmote sunt happy

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Andutzu01):

Nu e chiar asa, man. :D Se poate adapta o cartela normala, veche, mare, in asa fel incat sa intre in sloturile pentru Micro-Sim. Ai si dovada mai jos: :P

https://www.youtube.com/watch?v=1u5-s63Dc2U

Testat si de mine chiar.