| JusTPauL a întrebat:

La fiecare telefon nou bagam la cont si sincronizare, contul de gmail si imi apareau toate contactele salvate pe gmail.
La noul telefon s9+ nu apar numerele la contacte.
Stie cineva cum as putea face sa apara numerele?
Memtionez ca sincronizarea este activa.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa folosesti acelasi cont g-mail ca inainte, cu nume, parola si numar de telefon identic.
Daca careva s-a schimbat, intrii in cont de pe un calculator si modifici la setari identificarea care s-a schimbat.

| JusTPauL explică (pentru Bula):

...m-ai bagat in ceata.,
Folosesc acelasi cont gmail din 2009. Am salvat nr doar gmail de aproape 10 ani..mereu m-am logat la fel cu contul de gmail si automat mi-au aparut numerele. Pe s9+ m-am logat dar nimic.
La salvare contact imi apare doar sim1, telefon, cont Samsung acount.

| Bula a răspuns (pentru JusTPauL):

Intra si verifica-ti contul de pe un calculator!
Daca totul e ok, verifica si cu telefonul anterior, daca se vad salvarile (poate n-ai facut salvare pe google, ci pe card-ul de memorie).

| JusTPauL explică (pentru Bula):

Sunt toate nr pe gmail, ultimul salvat a fost acum 2 zile cu sync-ul pornit. Faza e ca nu imi apare nici un nr. Si am introdus gmail-ul la fel ca la celelalte telefoane. Totul e foarte easy. Sigur telefonul nu accepta asa ceva. Vor sa folosesc contul lor Samsung pentru nr.

| Bula a răspuns (pentru JusTPauL):

Nu asi crede sa fie de la telefon, dar... nu se stie niciodata. Poate difera formatul de salvare.

Salveaza-ti contactele pe cartela SIM pe telefonul vechi, muta cartela in noul telefon si problema este rezolvata. Dupa aceasta manevra fa o salvare noua cu sync si inca una pe card-ul de memorie folosit in noul telefon.