| Larisaa88 a întrebat:

La Orange, daca o persoana are activata casuta vocala, la care isi pune si mesaj (inregistrat), in momentul in care suni intra mai intai mesajul si apoi robotul telefonic? Sau robotul nu mai intra?

5 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
In cazul in care nu ai configurat Mesageria Vocala, persoana care te apeleaza va auzi mesajul preinregistrat (robotul), dar nu va avea posibilitatea sa-ti lase si un mesaj vocal. Daca ti-ai configurat serviciul si ai inregistrat un mesaj personalizat, acesta va fi auzit de catre persoana care te apeleaza si va avea posibilitatea sa-ti lase si ea un mesaj vocal.
O zi buna,
Orange Helpers

| ovidius a răspuns:

Dacă are înregistrare, poţi lăsa mesajul DUPĂ ce se termină de redat acea înregistrare. Dacă nu, oricum trebuie să aştepţi să termine robotul mesajul predefinit gen "numărul de telefon 075..."

| Larisaa88 explică (pentru ovidius):

Imi dau seama ca trebuie sa astept sa termine robotul, in cazul in care intra. Dar ma intereseaza daca chiar mai intra sau nu dupa inregistrare. Nu am pe cine sa sun acum sa verific.

| Alexandruui a răspuns:

Prima data intra robotul, apoi Inregistrarea, asa stiu

| Larisaa88 explică:

Pentru a ma face inteleasa mai bine: eu am sunat la un numar de telefon, persoana respectiva a spus ceva (care nu parea a fi inregistrare pentru casuta vocala, de asta sunt nelamurita), iar dupa mi-a intrat vocea robotului, fara sa apuc sa spun nimic evident. Am inchis eu. Deci asa este? Mai intai inregistrarea si apoi robotul? Este destul de important sa stiu, desi nu pare. laughing Multumesc!