| YoyoXender a întrebat:

La redmit note 10 pro are incarcator wireless?
Ca fac confuzia intre xiaomi și cu redmit (sunt pe același principi dar telefoane diferite )? Gen încărcătorul wireless de xiaomi merge și la redmit?

Răspuns Câştigător
| Mirel4412 a răspuns:

Xiaomi redmi note 10 pro nu are incarcare wireless, decat versiunea indiana redmi note 10 pro max.
Xiaomi si redmi sunt aceeasi "firma", e ca la restul : Samsung galaxy, Samsung A50, Samsung Note 20 etc...

5 răspunsuri:
| SmaraldAlbastru a răspuns:

Redmi este produs de Xiaomi.
Redmi Note 10 Pro nu vine cu încărcător wireless.

| YoyoXender explică (pentru SmaraldAlbastru):

Știu ca nu vine dar zic ca am găsit pe eMAG, încărcător wireless universal

| Zuzu1991 a răspuns (pentru YoyoXender):

Lol, daca e universal inseamna ca poate incarca orice telefon care are capabilitatea, daca in telefon nu exista componenta de incarcare wireless, poti sa il bagi direct in cuptorul cu microunde ca tot nu se incarca

| SmaraldAlbastru a răspuns (pentru YoyoXender):

Nu va funcționa, fiindcă telefonului îi lipsește modulul electronic care îi poate permite încărcarea de tip wireless.