| Elly213 a întrebat:

La Samsung Galaxy S duos mai trebuie formatata bateria? Mai are rost sa-l tin 12h la incarcat?

4 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

NU il tine la incarcat 24h.Il bagi la incarcat cand bateria este la 5-10% si il scoti cand este full. Daca ii faci acea formatare care se facea la telefoanele vechi in cateva luni ii spui adio la baterie

| Elly213 explică (pentru hp8510p):

Daca-l las 12 h la incarcat dar deschis are ceva?

| Marybm a răspuns:

Da sigur ca da.

| Elisa512 a răspuns:

Aceasta tehnica de formatare a bateriei a fost eliminata din telefoane inca de cand a aparut smartphone. Si asta s-a intamplat prin 2008. Deci, nu nu mai trebuie. Decat daca nu ai ce face cu atata curent irosit degeaba.:-) :-)