| Girly97 a întrebat:

La sfarsitul lui martie mi-am prelungit abonamentul de la unul de 11 euro la unul de 7 euro. Abonamentul cel nou a fost activat pe 15 aprilie. In noul abonament este inclusa si optiunea Orange Cloud de 10GB iar in SMS-ul de confirmare am fost trimisa pe site-ul Orange ca sa imi confirm inregistrarea. Cumva am fost derutata si am activat accidental optiunea Orange Cloud de 25GB, fiind tarifata cu un euro lunar. Abia luna asta, la emiterea facturii de ieri am observat la factura ca am fost taxata pentru optiunea aleasa gresit pe aprilie si mai. Am intrat in legatura cu un operator pe siteul Orange, mi-au dezactivat optiunea de 25GB si mi-au activat-o pe cea de 10GB inclusa in abonament si gratuita. Am primit peste 15 minute un SMS ca in urma sesizarii mele (nu era neaparat eroarea lor, ci a mea) voi fi compensata cu doi euro la factura urmatoare. Nu mi s-a intamplat pana acum sa mi se faca compensari la factura si nu prea am idee la ce se refera. Luna viitoare trebuie sa platesc mai putin sau ca de obicei? Poate ma lamureste cineva, va rog. Comentariile de prost gust si nepoliticoase NU vor fi apreciate! Asa ca daca vreti sa imi comentati urat ca am 20 ani si nu stiu cum sta treaba cu o factura mai bine cautati in alta parte de cine sa va luati!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ti se va emite factura pentru o suma mai mica cu 2 euro si vei plati cat scrie pe ea, adica ai putin

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Daca vrei sa verificam si noi ce s-a intamplat, te rugam sa ne trimiti un mesaj privat cu numarul tau de telefon.
O zi buna,
Orange helper

| DenisaDeni11 a răspuns:

Pai Ai fost taxata pentru aprilie si mai cu cate un euro. Deci ai platit 2 euro in plus. "Pentru sesizarea ta vei fi compensata cu 2 euro". Teoretic, vei plati cu 2 euro mai putin, ca situatia sa ajunga in echilibru.
Acum nu stiu ce sa zic, fiind greseala ta, nu ar fi trebuit sa se faca nici o compensatie. Poate operatorul cu care ai vorbit, ti-a completat cererea in asa fel incat s-a inteles ca e greseala lor.