| anonim_4396 a întrebat:

La smartphonul meu a aparut o actualizare noua de sistem. SI imi apare daca vreau sa o downloadez.
Dar am observat ca aceasta actualizare are o dimensiune de 1, 3 GB cam asa...
Si eu nu stiu sigur daca am disponibil atata memorie, pentru acest update.
Vreau sa stiu daca pot sa fac acest update chiar daca nu am memorie suficienta? Adica ma gandesc ca, si cand am cumparat telefonul mi-a aparut memoria libera de 600 mega, desi zice ca mai am 2 GB si ceva din memoria interna, dar nu imi adauga nimic la ea, numai la cea de 600 mega.
Deci as putea face actualizarea? Sau nu.

Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

Eu zic sa nu o faci deoarece dupa ce actualizezi, sistemul o sa ceara mai mult de la telefon si posibil ca acesta sa nu poata sa ii ofere, privind memoria daca zice ca baga la cea de 600 mb nu ai cum, oricum daca e vreo problema dai actualizarea o sa iti spuna daca nu ai memorie si nu o face.

1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dau Funda