| Zippe a întrebat:

La telefonul meu (Samsung Galaxy A5 2016) cand tin apasat pe tasta acasa mi-se deschide aplicatia google, si as vrea sa stiu daca pot scoate sau schimba aplicatia care se deschide si cum.

1 răspuns:
| 28cosmin a răspuns:

Nu se poate schimba sau scoate aplicația care rulează imediat ce ții apăsat pe butonul home (acasă), deoarece aceasta este implementată în sistemul Android de către cei de la Google.
Deci mai pe scurt nu se poate acest lucru. Nu există așa ceva!
Iar dacă ai suna la Samsung să-i întrebi o să îți zică la fel ca la mine că nu se poate acest lucru, dacă ai putea face acest lucru cu siguranță ai găsi această setare în setările telefonului tău. Odată ce nu se găsește acestă setare în telefonul mobil nu se poate face nimic privind această setare, mai pe scurt nu se poate face acest lucru vreodată. Acum ți-am răspuns la întrebarea ta. Sper să fii înțeles acest aspect!