| Floryn9 a întrebat:

La telefonul Samsung Galaxy S3 mini, este posibil sa nu mai corecteze el singur cuvintele pe care le scriu eu? Daca da cum? Ma enerveaza ca scrie cu diacritice si altii care nu au telefoane mai performante nu ii apar asa, ci cu niste semne: "?,!@, etc". Si nu inteleg ce scriu eu. Am patit-o 1, am scris un mesaj iar telefonul mi l-a corectat cu diacritice, si acea persoana mi-a zis, "Ce-ai scris acolo, ca mie mi-a aparut niste semne si nu inteleg"!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Cauta la setari generale sau la mesaje-setari si inlocuieste tastatura din romana in engleza si tot aici ai si posibilitatea sa 'inchizi' autocorectia sau
"spell check".