| Eu500 a întrebat:

La un iphone 4 se poate schimba bateria?

Răspuns Câştigător
| TommyLynn a răspuns:

La baza telefonului (langa portul de incarcare) ai doua surubele. Desfa-le si ai sa vezi bateria. Cu o surubelnita scoti aparatoarea contactului. Apoi USOR! scoti conectorul bateriei de pe placa de baza si o scoti cu totul. De aici cumperi una noua (sunt baieti de treaba)
http://www.gsmnet.ro/......nal--20694

Apoi pui cea noua in locul celei vechi, conectezi firul acela, pui aparatoarea cu surubul, pui capacul si il fixezi cu ultimele 2 surubele. Gata! :)

5 răspunsuri:
| Wells873629 a răspuns:

Da se poate!

| clausss16 a răspuns:

Da se poate!

| yoroberto40 a răspuns:

Depinde...

| Eu500 explică (pentru yoroberto40):

Cum depinde?

| yoroberto40 a răspuns (pentru Eu500):

DAca e iphone original ai ceva sanse sai gasesti dar daca e chinezesc...nu