| Gabi16 a întrebat:

La un Samsung S3 Neo trebuie o cartela microSD sau merge si aia normala? ca eu din aia normala am

8 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Cartela microSIM si card microSD. Atat.

| mihai69 a răspuns:

MicroSIM - se poate tăia sau schimba la orice dealer.

| Gabi16 explică (pentru horia2012):

Eu am o cartela standard, si eu ce fac atunci in cazul acesta daca telefonul necesita microSIM? ca nu vreau sa imi pierd numarul.Se poate face ceva?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Gabi16):

Te duci frumos la operatorul de telefonie sa iti dea un sim de marimea de care ai nevoie, nu pierzi niciun numar

| Grigore_Daniel_1984 a răspuns:

Nu iti pierzi numarul de telefon. incearca sa vezi daca se poate decupa. Normal cartela SIM este decupata, trebuie doar sa o desprinzi. e simplu asa si nu iti mai pierzi nici numerele de telefon. succes;-)

| horia2012 a răspuns (pentru Gabi16):

Nu iti pierzi nimic. Te duci la un magazin de telefoane mobile si o tai pe a ta.(nu o tai tu acasa).Te costa 5 lei. Sau te duci la operatorul tau de telefonie mobila, si o sa-ti dea o noua cartela microSIM, o sa-ti transfere numerele, dar o sa te coste in jur de 25 lei. Dezavantajul daca o tai pe a ta este ca nu o mai poti folosi intr-un telefon cu cartela normala. Procedezi cum crezi tu.

| Grigore_Daniel_1984 a răspuns:

Nu e niciun dezavantaj. daca nu o decupezi pe a ta, oricum nu o mai poti folosi, deoarece se va dezactiva. cel mai simplu o decupezi pe a ta si rezolvi problema fara sa mai platesti ceva in plus.;-)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model de telefon necesită Micro-SIM şi are slot de card microSD - vezi specificaţiile tehnice de la linkul :
http://www.gsmarena.com/samsung_i9300i_galaxy_s3_neo-6289.php

Toate cele bune.