| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a întrebat:

Lenovo a328 sau iPhone 4? argumentati

3 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Chiar daca sunt utilizator Android pe viata, in cazul de fata recomand iPhone 4.
Constructia e mai buna: ai aluminiu si sticla pe iphone, pe cand la Lenovo ai plastic.
Nu o sa iti ajunga spatiul pe el, sistemul de operare iti ocupa cel putin trei sferturi la aia 4 gb.
Daca nu te pricepi la umblat in setarile androidului, sau nu ai timp sau chef sa tot umbli la el, o sa te umpli de nervi la specificatiile alea inguste. iOS se misca mai bine pe jumatate de ram pentru ca e mai simplu si mai usor de folosit.

| bogdan324 a răspuns:

Lenovo-ul ala sterge pe jos cu iPhone 4, are procesor quad core de 1. 3ghz, 1gb ram, mali-400mp2,dar are calitatea slaba, este facut tot din plastic si nu are capacitate de stocare prea mare.Mai bine cauta un Samsung galaxy s4

| Lustra a răspuns:

Depinde si de bugetul tau aici.In conditiile in care n-ai precizat bugetul, deci teoretic nu sunt o problema banii in alegerea unuia din cele 2, normal ar fi Iphone 4. N-ai ce sa argumentezi aici. Lenovo nu se compara cu unele firme de top,printre care si Iphone,evident. Daca vrei un telefon micut, elegant, recunoscut de la distanta, performant si durabil in timp, alegi Iphone.Despre Lenovo n-am ce spune.Le consider "telefoane de unica folosinta", in comparatie cu Iphone.