| anonim_4396 a întrebat:

Lumia 520 si Lg L9, in ce showroom-uri le pot testa prin Bucuresti, voi le-ati testat? Unde?

5 răspunsuri:
| EuDarii a răspuns:

Nu stiu daca le poti testa, dar poti vedea reviewuri pe youtube sau chiar unboxinguri!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Nokia Lumia 520 ABIA a fost lansat la Mobile World Congress 2013 de la Barcelona ( în 25 februarie ) şi tu vrei DEJA să-l testezi în România?

"Va ajunge pe rafturile magazinelor tot in trimestrul doi al anului." - SURSA :
http://www.yoda.ro/......scena.html

Asta în Europa, dar la noi poate ajunge chiar şi la anul...

LG Optimus L9 se găseşte în Orange Shop şi se poate testa acolo ( în principiu, la orice Shop ).

Toate cele bune.

| Sima_Cristian_1999 a răspuns:

L-am testat in sectorul 6 la un magazin nu mai stiu exact zona

| TrickThis a răspuns (pentru bursuc001):

Lumia 520, a ajuns in ro, uita-te pe siteuri, gen pcgarage si altele.
Gen http://www.price.ro/preturi_nokia_lumia_520_black_732770.htm

Ideea e ca oscilez intre cele doua, am vazut reviewuri, unboxinguri, benchmarkuri etc, dar nu stiu daca imi place windows 8.

LE:Chiar sunt consultant gsm, dar nu am aceste doua telefoane din subiect inmagazin. Numai bine!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru TrickThis):

Bună!

Da, e posibil să ai dreptate; eu m-am referit la faptul că NU l-am văzut ( ÎNCĂ ) prin magazine şi nu mi-a trecut prin mână...

Iar online NU l-am găsit "pe stoc", decât "la comandă" sau în "stoc furnizor" - situaţie în care am observat ( din experienţa proprie şi cazuri cunoscute personal ) că poate dura chiar câteva săptămâni până primeşti produsul ( te amână cu diverse motive, aşteptând să primească produsul ).

Oricum, nici eu NU am fost prea "convins" de Windows Phone 8.

O seară frumoasă.